Polski Angielski Niemiecki Czeski

Konferencja - Pałac Jedlinka - 20/21 czerwca

Konferencja - Pałac Jedlinka - 20/21 czerwca Print

Celem konferencji jest przedstawienie sylwetek oficerów i urzędników państwowych, którzy dobrowolnie podjęli lub też w inny sposób uwikłani zostali w służbę w innych państwach niż się urodzili. Konferencja ma służyć przybliżeniu mechanizmów kariery cudzoziemców (obcych poddanych) i dlatego w centrum zainteresowania znajdą się osoby, które osiągnęły najwyższe stanowiska w administracji dworskiej, państwowej, a przede wszystkim wojskowej. Ważnym elementem będzie ukazanie sposobów pogodzenia służby u obcego monarchy z koniecznością zadbania o własne interesy w kraju ojczystym, a także z poczuciem przywiązania do szeroko pojmowanej „ojczyzny” oraz coraz silniejszym od połowy XVIII w. poczuciem patriotyzmu. Zakres chronologiczny XVI w.-pocz. XX w. Zakres terytorialny: państwa europejskie, zwłaszcza państwa środkowo-wschodniej Europy (Rzeczypospolita, Prusy, Austria, Rosja).

W konferencji weżmie udział pond 20 wybitnych historyków z Polski i zagranicy. Większość z referentów to osoby utytułowane w topniach profesorskich. Reprezentują 9 ośrodków naukowych w Polsce (Kraków, Warszawa, Wrocław, Toruń, Katowice, Opole, Częstochowa, Gdynia, Poznań-Słubice) oraz 4 zagraniczne: Mińsk (Białoruś), Węgry (Szombathely), Niemcy (Passau, Cottbus).

więcej na www.jedlinka.pl

Galeria zdjęć

Ostatnie aktualności

Wszystkie aktualności

Pogoda w regionie

copyrights © 2010 - Wszelkie prawa zastrzeżone. design: Encja.com

encja.com parp

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013