Polski Angielski Niemiecki Czeski

Pałac Jedlinka pięknieje na wiosnę

Pałac Jedlinka pięknieje na wiosnę Print

Na początku roku właściciel obiektu zakończył prace konserwatorskie, które całkowicie odmieniły główną fasadę pałacu. Remont elewacji zachodniej podzielony został na trzy etapy, które obejmowały wiele różnych zabiegów renowacyjnych, najważniejsze z nich wiązały się z:

- rekonstrukcją i renowacją detali architektonicznych, sztukaterii i ubytków tynkarskich;

- wykończeniem fasady farbami elewacyjnymi zgodnie ze wskazaną kolorystyką;

- wykonaniem nowej balustrady balkonu nad portykiem;

- renowacją stolarki okiennej i drzwiowej, z odtworzeniem trzech okien;

- wymianą obróbek blacharskich i rynien;

- odtworzeniem ściany wraz z cokołem i boniowaniem pod oknem w skrzydle północnym;

- odczyszczeniem, rekonstrukcją oraz konserwacją lwów przed wejściem.

Każdy, kto w najbliższym czasie zawita do Jedliny-Zdroju może sam przekonać się jak w niebywały sposób Pałac nabiera dawnego charakteru, szczególnie ciekawie elewacja prezentuje się o zmierzchu, kiedy zostają podświetlone detale architektoniczne.

W niedługim czasie właściciel planuje rozpocząć kolejne prace konserwatorskie, tym razem renowacji zostanie poddane jedno z wnętrz na pierwszym piętrze. Odnowiona sala będzie związana z XVIII-wiecznymi właścicielami majątku, austriackim feldmarszałkiem Seher-Thossem oraz jego małżonką, pruską hrabiną Charlottą Maximilianą von Pückler, założycielami dzisiejszego uzdrowiska w Jedlinie-Zdroju.

To nie koniec inwestycji prowadzonych w Jedlince, od zeszłego roku trwają prace nad częścią hotelową. W lipcu zostanie oddany do użytku obiekt z zapleczem gastronomiczno-konferencyjnym. Trzygwiazdkowy hotel zaoferuje 52 miejsca w 26 dwuosobowych pokojach, restaurację na 60 miejsc, salę wielofunkcyjną na 110 miejsc oraz część rekreacyjno-rehabilitacyjną.

Dla wszystkich, którzy szukają ciekawego pomysłu na pierwsze wiosenne wyprawy poza miasto zachęcamy do odwiedzin Pałacu Jedlinka, to niezwykle atrakcyjna propozycja na spędzenie w miły sposób kilku wolnych chwil.

www.jedlinka.pl

Galeria zdjęć

Ostatnie aktualności

Wszystkie aktualności

Pogoda w regionie

copyrights © 2010 - Wszelkie prawa zastrzeżone. design: Encja.com

encja.com parp

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013